пʼятниця, 20 листопада 2015 р.


Ставлення  до  дітей – міра  духовної  гідності  людини 


Дитину треба не лише родити
І накормити, щоб вона росла.
Її потрібно віддано любити,
Щоб радість всім дитина принесла.
Не тільки мамі, татові, а й світу,
Й сама собі. Щоб з розумом жила.
Потрібно дати дітям і освіту,
І виховання, доброти й тепла
Безмежну кількість  ласки і терпіння,
Подарувати цілий світ добра.
Подбати треба і про розуміння…
Лише про лінь забути всім пора.
Бо виховання – це важка робота,
Яка не припиняється й на мить.
І не важливо: чи якась скорбота,
Чи зовсім неохота й щось болить.
Тут головне постійно поруч бути
З підтримкою, розрадою завжди…
Про ніжне слово варто не забути,
Щоб потім враз не трапилось біди.
Бо дітям треба не батьків опіка,
А розуміння їхнє й доброта.
Не кара і не бійка, й лють безлика,
А добре слово і любов проста.
Бо виховати важче, як навчити
Читати, рахувати чи плести.
Без виховання в світі важко жити,
Мабуть, як і Дніпро переплисти,
А може й важче. Це життя дитини,
Майбутня доля, успіх або ні.
Тому важливо відчуття родини
І думи чисті, й помисли ясні.

Надія  Красоткіна

Благополуччя дітей і їх права завжди викликали пильну увагу міжнародного співтовариства. Ще в 1924 році Ліга Націй прийняла Женевську Декларацію прав дитини. У той час права дітей розглядалися в основному в контексті заходів, які необхідно було прийняти відносно рабства, дитячої праці, торгівлі дітьми.

У 1959 році Організація Об'єднаних націй (ООН) приймає Декларацію прав дитини, в якій були проголошені соціальні і правові принципи, що стосуються захисту і благополуччя дітей.

У період з 1979-го по 1989 рік Комісія ООН з прав людини, в якій брали участь фахівці з багатьох країн світу, підготувала текст Конвенції про права дитини. В порівнянні з Декларацією (1959 р.), де були 10 коротких, носячих декларативний характер положень (принципів), Конвенція має 54 статті, що враховує практично всі моменти, пов'язані з життям і положенням дитини в суспільстві. Вона не лише конкретизує, але і розвиває положення Декларації, покладаючи на тих, що прийняли її, правову відповідальність за дії  відносно дітей. 

Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства.

20 листопада  Організацією  Обєднаних  Націй (ООН) відзначається  Всесвітній  день  дитини,  а  через  декілька  днів,  25 листопада,  розпочинається  всесвітня  щорічна  акція  „16  днів  проти  насильства”,  яка  триватиме  до  10 грудня – Міжнародного  дня  прав  людини.
Таким  чином,  проблеми  забезпечення  благополуччя  дітей,  захисту  жінок  від  насильства  та  захисту  прав  людини  визначають  головні  теми  останніх  місяців  2015 року.


На  відзначення  26-ї  річниці  прийняття  Конвенції  про  права  дитини,  учні  10 класу  Ліснохлібичинської  ЗОШ  І – ІІІ ступенів  провели  для  учнів  5 – 9 класів  виховний  захід  у  вигляді  „Круглого  столу”.  Учні  піднімали  під  час  обговорення  актуальні  питання,  пов’язані  із  проблемою  дитячої  бездоглядності,  жорстокого  поводження  із  дітьми  в  сім’ях.  Особливо  болюче  стояло  питання  соціально  неповних  сімей,  коли  батьки  довго  перебувають  за  кордоном  на  заробітках.  В Україні проблема захисту дитинства особливо актуалізувалася у зв’язку з початком збройного конфлікту на сході нашої держави.  Про  це  також  говорили  учні.











Немає коментарів:

Дописати коментар