субота, 19 грудня 2015 р.


Міжнародний  день  святкування  св. Миколая

                                                                     Через поле, через гай 
Йде до діток Миколай.
У білесенькій торбинці 
Він усім несе гостинці.
То ж бринить від щастя край –
Тут ступає Миколай.
Хоч надворі і пороша, 
Сніться діткам, сни хороші.
Бо з дарунками в торбинці, 
Є чудові сни-гостинці.

                                                               М. Пономаренко


Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая.
Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая. Дорослі ж просто сподіваються отримати якийсь подаруночок, адже хоч маленький презент приємно отримати кожному. Це довгожданий день року, адже невідомо, що на тебе чекає – подарунок, а чи може різочка?! Слухняних діток під подушкою чекають гостинці, а от бешкетникам варто задуматися про свою поведінку та чекати в подарунок тільки різочку.

Нині ми пов’язуємо Свято Миколая тільки з подарунками і часто навіть не здогадуємося про глибоке релігійне коріння та особливості відзначення цього свята нашими предками. Святий Миколай (або Ніколаус) – це реальна історична особа – візантійський єпископ, що прославився своєю любов'ю до дітей і допомогою бідним. 

Існує чимало легенд про добрі справи Святого Ніколауса. Так, одного дня Ніколаус вирішив допомогти трьом сестрам, яких через бідність ніхто не хотів брати в дружин. Вночі він кинув їм через трубу комина три мішечки із золотими монетами. Після допомоги сестрам, Ніколаус продовжував здійснювати підтримку для бідних городян, залишаючись непоміченим і дивуючи все місто. Він приносив у домівки іграшки й теплі речі для дітей, ліки для хворих. А найголовніше Ніколаус робив це все не для слави, а таємно і від усієї душі. Один раз уночі люди захотіли вистежити того, хто ж так усім допомагає і були вражені, що ним виявився молодий Миколай. Після цього місцеві жителі обрали його своїм єпископом. 
Після смерті єпископа у місті почали відбуватися чудеса: хворі, що приходили до його могили зцілювалися, а образ Миколая захищав людей в далеких подорожах та життєвих незгодах. Після всіх цих чудес Ніколауса долучили до лику святих.


В незалежній Україні образ святого Миколая і традиції дарувати подарунки відроджуються. Також дедалі більше шанується традиція прояву турботи про нужденних: як у вигляді доброчинних заходів у церковних громадах, так і в світських благодійних проектах.
6 червня 2006 року Президент України Віктор Ющенко підписав указ № 481/2006 «Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні», що передбачає, зокрема, опрацювання питання створення комплексу «Садиба Святого Миколая» в Івано-Франківській області з Будинком творчості народних майстрів Національної спілки майстрів народного мистецтва України. 

У школі напередодні свята вчителі (християнської етики,  трудового  навчання)  проводили уроки, на яких дітей вчили писати листа святому Миколаю.

Прислів’я.
1) До Миколи нема зими ніколи. 
2) Миколай бородою трусить – дорогу стелить. 

3) До Миколи та й ніколи (про тих, хто не віддає борги). 

Цей  день  чекають  усі :  і  малеча,  і  дорослі. Особливо  діти …  Цілий  рік  вони  намагалися  бути  добрими,  чемними,  послушними – щоб  побачити  вранці  під  подушкою  гарний  подарунок. 

Молитва  до  Миколая

Святий Миколаю,
Я тебе благаю:
Пошли щастя й світлу долю
Козацькому краю.

Дідусь і бабуся – 
Щоб були здорові, 
Татусь і матуся –
Щоб жили в любові.

Усім добрим діткам 
Принеси гостинці 
І подаруй Божу ласку 
Кожній сиротинці.


Н. Гуменюк


Існує чимало прикмет, які пов’язані з відзначенням Дня Святого Миколая, 19 грудня. Так, кажуть, що «якщо на Миколу піде дощ, то буде гарний врожай на озимину». А якщо мороз цього дня буде, то городина вродить рясно. У народі вважають, що Святий Миколай піклується про мандрівників, водіїв, туристів, воїнів. Також святий допомагає у скруті, боронить від стихійного лиха. Крім того, саме Миколай – покровитель дітей, молоді і завжди опікується їх життям та навчанням.

Молитва  українця  до  Святого  Миколая
Святий отче Миколаю,
Чудотворцю любий.
Всі до тебе прибігають
Українські люди.
Всі чекають твого свята.
Прийди отче, з неба.
Україна, наша мати,
Запроша до себе.
Запрошує – прийди в гості
Хоч на мить–хвилину.
Обігрій серця дорослих,
Надію дитини.
Щоб щасливо дочекались
Діти подарунків.
І солодшими ще стали
Мамині цілунки.
Подаруй хоч жменьку втіхи.
Хай серця леліють.
Щоб не плач, а краплі сміху
Бриніли на віях.
Зігрій неньку–Україну
У важкій дорозі,
Щоби прапор жовто-синій
Не зблід на морозі.
Чудотворцю Миколаю,
Праведнику Божий,
Щиро вірим і благаєм:

Ти нам допоможеш.





Також  учні  5 класу  нашої  школи  підготували  для  учнів  та  вчителів  позакласний  захід.  На  ньому  діти  ще  раз  відкрили  велику  таємницю  походження  подарунків  у  ніч  проти  св. Миколая  і  розказали  чудесну  історію  про  життя  та  діяльність  Миколая  Чодотворця.




Немає коментарів:

Дописати коментар